Byť ako anjel

ako anjel

Prijatie mi dáva skúsenosť byť ako anjel: nesúdiť, nekritizovať a neobávať sa. Ak sa moji priatelia a príbuzní nerozhodli sprevádzať ma na mojej duchovnej ceste, prečo by som sa mala snažiť zmeniť to? Aj tak ma nebudú počúvať, bez ohľadu na to, čo hovorím.

Lepším prístupom je zamerať sa na svoje vlastné zmeny procesu. Rieka predsa tiež nenúti ľudí, aby pili jej vodu.
Ľudia sú k nej prirodzene priťahovaní, ak je jej voda čistá, sypká a sladká. Rovnakým spôsobom, sa staňte atraktívnym aj vy – vďaka svojmu duchovnému úsiliu – ostatní sa k vám budú chcieť pridať úplne prirodzene.

V tom nám bráni pripútanosť, ktorá spôsobuje, že zabúdame na to, že náš blahobyt nie je vôbec závislý od ostatných, že ​​každý z nás má schopnosť ísť po svojom prúde a žiariť vlastným jedinečným spôsobom. Zabudli sme na to, a práve vďaka tomu sme si rozvinuli zvyk obracať sa na iných a to len z dôvodu – cítiť sa dobre. Zneužívanie ľudí takýmto spôsobom prináša len klamlivý zdroj blahobytu, a klamstvo vedie k veľkej bolesti.

Tento zvyk môžeme zmeniť tak, že sa budeme sústrediť na náš cieľ. Ak to neurobíme, naše duchovné sily budú znova a znova zničené, a to tým, že si dovolíme ostať pod vplyvom obmedzených emócií.
Namiesto toho, aby sme strácali, mali by sme väčšiu pozornosť venovať tomu, čo robíme.

Iných urobíme slobodnými len vtedy,  keď oslobodíme najprv samých seba!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov