ZDRAVIE

NAŠICH DETÍ

Daruj svojmu dieťaťu optimálne dýchanie
a zdravie s našou konzultáciou zameranou
na zdravé dýchanie u detí!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

S vašim dieťaťom pracujeme tak, aby sme pochopili jeho jedinečné potreby a tak vypracovali individuálny plán, ktorý mu pomôže lepšie dýchať. Či už má vaše dieťa ťažkosti s dýchaním, dýcha nosom alebo jednoducho chcete zlepšiť jeho celkové zdravie a pohodu, naša konzultácia mu môže pomôcť.

Naplánuj si konzultáciu ešte dnes a pomôž svojmu dieťaťu ľahšie dýchať a žiť zdravšie!

POTREBUJE TVOJE DIEŤA POMOC

PRI DÝCHANÍ?

Najväčším civilizačným ochorením dnešnej doby je nesprávne dýchanie.
Dýchame extrémne zle!

Smutné je, že sa to dotýka aj našich najmenších. Mnoho detí dýcha ústami alebo dýcha veľmi plytko. Je nevyhnutné, aby sme naše deti, čo najskôr oboznámili so základnými princípmi zdravého dýchania a naučili ich hry s dychom.

PREČO JE DOLEŽITÉ NAUČIŤ DETI DOBRE DÝCHAŤ?

Dych je absolútny základ nášho života. Mnohí si to však uvedomíme až vtedy, keď sa nemôžeme nadýchnuť – z akýchkoľvek dôvodov.

V poslednom čase s problematikou „zlého dýchania“ u detí stretávame čoraz častejšie. Pokiaľ nie je u dieťaťa diagnostikovaná choroba obmedzujúca dýchanie, mnohokrát je to o zlozvykoch alebo psychosomatického pôvodu, tzn. preberanie emócií, strachov, starostí od rodičov. Dieťa je veľmi citlivá bytosť a obrovská „špongia“, ktorá nasáva informácie, pocity, emócie, zážitky, čokoľvek okolo neho šuchne. Často v neprospech seba.

Preto je dobré už v útlom detstve vnímať, ako dieťa dýcha.
Ak u neho objavíme nesprávny spôsob dýchania - dýchanie ústami, plytké dýchanie, zmeny rytmu v dýchaní - pomôžme mu zmeniť to. Z dlhodobého hľadiska to má pre jeho vývoj a zdravie obrovský význam.

Využi konzultáciu ak tvoje dieťa:

 • dýcha ústami
 • má chronický zápal mandlí
 • v noci chrápe alebo škrípe zúbkami
 • trápi alergia alebo astma
 • ak má dieťa zvýšenú kazivosť zúbkov alebo odporúčanie z čeľustnej ortopédie pre prácu s dychom
 • trpí dýchavičnosťou alebo prekonalo chorobu dýchacích ciest
 • dieťa trpí zajakávaním
 • má výbuchy hnevu a ťažšie sa sústredí
 • trpí úzkosťami alebo panickými atakmi

Ako konzultácia prebieha?

 • Stretnutie prebieha online alebo osobne
  (pri deťoch vo veku 8 rokov a menej odporúčame absolvovať osobné stretnutia).
 • Štandardné trvanie stretnutia je 60 min.
  V prípade potreby je možné dĺžku konzultácie po dohode upraviť. Cena doplatku 21 € / 30 min..
 • Na úvodnom stretnutí spoločne analyzujeme potreby a zdravotný dotazník dieťaťa.
 • Zadefinujeme možnosti spolupráce. Je dôležité akceptovať spoluprácu rodič + dieťa.
  Tam, kde chceme, aby spolupracovalo dieťa, je potrebné, aby spolu-pracoval, rodič. Počas stretnutie vykonávajú dieťa aj rodič rovnaké úkony.
 • Na záver si spoločne zrekapitulujeme cvičenia na doma a nastavíme ďalšie kroky spolupráce.

Ako prebieha spolupráca?

Na konzultácii sa zameriavame na to, aby sme dieťa naučili dôležitosť správneho dýchania a poskytli mu techniky, ktoré mu pomôžu zlepšiť jeho/jej vzorec dýchania.

S tvojim dieťaťom pracujeme na pochopení jeho jedinečných potrieb a za pomoci zábavných a pútavých aktivít, cvičení a hier pracujeme na zmene dychového vzorca. Záleží nám na tom, aby bolo učenie o dýchaní pre dieťa príjemné. Hrou sa učíme ľahšie a hlavne hravé techniky dieťa opakuje radšej ako to, čo musí.

Či už má tvoje dieťa ťažkosti s dýchaním, trpí astmou, alergiami, opakovaným zápalom mandlí alebo jednoducho chceš zlepšiť jeho celkové zdravie a pohodu, naše konzultácie mu môžu pomôcť.

Už nečakaj, objednaj sa na konzultáciu ešte dnes a daruj svojmu dieťaťu optimálne dýchanie a pohodu! Pomôž dieťatu, pomôžeš aj sebe.

SLOVAMI KLIENTOV

"Volám sa Veronika a mám 12 rokov. Tesne pred koncom minulého školského roka ma prekvapil nepríjemný stav, pri ktorom som nevedela dýchať, celá som sa triasla, bolo mi na odpadnutie... Nechápala som, čo sa so mnou deje, ale neskôr som sa dozvedela, že som zažila (ako to lekári nazývajú) „panický atak“.
Celé leto som sa bála, že sa tento strašiak opäť objaví. Našťastie ma mamina zobrala k pani Tinke, ktorá mi vysvetlila, že pľúca sú jediným vnútorným orgánom, ktorý vieme vedome ovládať spôsobom, akým dýchame.  Počas viacerých stretnutí ma naučila, ako dýchať tak, aby som prekonala strach.  Ovládaním dýchania mi pani Tinka dala do ruky zbraň. Zbraň proti zlým myšlienkam, proti nepohode. Naučila ma prostredníctvom pľúc a dýchania „oklamať“ moju myseľ a navodiť si pocit pohody. Ďakujem veľmi pekne pani Tinke za jej milý prístup. Musím tiež prezradiť, že ma veľmi povzbudzovala a keď sa mi podarilo dosiahnuť malé víťazstvá, vždy ma odmenila malým darčekomJ. Veľká vďaka."

"Náš príbeh začal úplne nečakane a to v Andel Dental Center v Hlohovci, kam sme s Nickom išli na odporúčanie nášho zubného lekára, prekonzultovať možnosti nasadenia zubného strojčeka. Avšak pri kontrole chrupu sme dostali informáciu, že máme dosť veľký problém, pretože Nick dýcha ústami. To som vedela, Nick dýchal ústami najmä v noci. Ale nezamýšľala som sa nad tým, aké to môže mať následky. Dostali sme odporúčanie na pani Tinu. Počas spolupráce s Tinou sa nám začali otvárať nové obzory, ako dýchanie nie je len o dychu, ale o celkovom zdraví a vitalite nielen v bežnom živote, ale aj pri športe. Ani neviete, aká som rada, že sme sa spoznali a že ste nás, spolu s Nickom, sprevádzali krok po kroku k zmene dýchania ústami na dýchanie nosom. Pamätám si na to zdesenie v tvári Nicka, keď ste mu povedali, že sa mu budú na noc lepiť ústa. Po prvej terapii u vás sa Nickovi podarilo ústa na noc zalepiť a sám si ich prelepuje dodnes. Zábavnou a nevtieravou formou ste Nicka naučili aj mnoho iných cvičení a techník, ktoré cvičí sám a pravidelne dodnes. A dokonca u zubára bolo vidieť progres v ústnej dutine a zatiaľ strojček nepotrebuje. Huraaa. Nick udýcha nosom všetky každodenné aktivity a dokonca aj futbalový tréning. Predtým na tréningu dýchal výhradne ústami. Nakoniec už len: JEDNO VEĽKÉ ĎAKUJEM, TINA a Vašu prácu vrelo odporúčam každému!"
pani Nicoletta, mamka Nicka

Som tak rada, že už viem ako správne dýchať pri behaní a že som sa dozvedela toľko nového.
Zuzka
Bylo to super, moc jsem si to užila. Určite to využiju. Čtverec bylo podle mě nejlepší cvičení. Určite mi to hodněkrát pomůže.
Klárka
Bylo to pro mně nesmírne důležité, protože mám rychlé dýchaní a u přijímaček a jiných stresujících věcí je to blbé, i v běhu. Nejlepší je pro mně počítaní do tří v nádechu a dlouhý výdech. Moc vám děkuji za naučení a poradění při dýchaní i za hračky dýchačky.
Majda

Ešte stále váhaš, či je zdravé dýchanie tou správnou cestou
k lepšiemu zdraviu tvojich detí?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vypočuj si rozhovor na tému: 
"Zlé dýchanie u detí môže mať vplyv aj na nesprávny vývin čeľuste a zubov."

V tomto rozhovore ti spolu s MUDr. Ingrid Rehorovská povieme o rozdieloch medzi dýchaním nosom a ústami, o čeľustnej ortopédii, myofunkčnej terapii a aký veľký vplyv môže mať nesprávny dych na vývin čeľuste a zubov.

Spoznaj svoju trénerku zdravého dýchania Tinu Penxovú

Mojim cieľom je pomôcť deťom naučiť sa správne dýchať a žiť čo najlepšie. 

Dýchanie je základným nástrojom a potrebou pre správny vývin každej živej bytosti, obzvlášť dôležité je to v prípade našich detí. Nezaslúžia si trpieť len preto, že je doba extrémne rýchla a ponúka nespočetne veľa podnetov.

Naučme ich spoločne aké dôležité je vedieť zastaviť sa a uvoľniť akékoľvek napätie a stres. Pomôžme im objaviť nástroje budúcnosti!

Tina_office_biela_S

Toto je posledný krok, ktorý je potrebné vykonať, aby si sa naučil/a zdravo dýchať.
Zadaj svoje platobné údaje a potvrď platbu. Faktúra alebo doklad o úhrade Ti zašlem mailom.
Skontroluj si, prosím, aj priečinky spam / reklama / hromadná pošta.
Po pripísaní úhrady Ťa budem (najneskôr do 48 hodín) kontaktovať

s cieľom dohodnúť si vhodný termín stretnutia.