Individuálny kurz pre malých dýchačov, ktorí dýchajú ústami

ZAVRI ÚSTA,

DÝCHAJ NOSOM

Vitajte na stránke o kurze dýchania pre deti!

zdrave-dychanie-deti-1

Chápeme, že "kurz dýchania pre deti" asi znie veľmi zvláštne. Nuž, áno! Dýchanie ešte stále berieme ako samozrejmosť. Opak je pravdou. Dýchanie je dôležitou súčasťou pre udržiavania optimálneho zdravia a pohody, aj u detí.

Preto sme vytvorili zábavný a interaktívny kurz, ktorý deti naučí o dýchaní a o tom, ako ho vykonávať správne všetko potrebné.

Zároveň ich naučíme prečo je dôležité dýchať nosom, ako zvládať stres a úzkosť, či ako má byť uložený jazyk, aby sa nám lepšie dýchalo.

Mám záujem o kurz

Náš kurz zahŕňa celý rad zábavných a pútavých aktivít, ako sú interaktívne dychové cvičenia, dychové hry, animované videá a dychové výzvy, ale tiež cvičenia myofunkčnej terapie.

Naším cieľom je, aby sa deti učili o dýchaní zábavne a jednoducho, aby si mohli vytvoriť zdravé návyky na celý život. Veríme, že učením detí o výhodách dýchania im môžeme pomôcť znížiť stres, zlepšiť sústredenie a koncentráciu a podporiť lepšie fyzické a duševné zdravie.

Pre rodičov a učiteľov máme aj Pe(n)xeso zdravého dýchanie, ktoré vám pomôže naučiť deti o význame dýchania. V našej online akadémii postupne nájdete i ďalšie pomôcky nielen pre prácu s dychom.

S nadšením pomáhame deťom viesť zdravší a šťastnejší život a veríme, že dýchanie je dôležitou súčasťou tohto cieľa. Pridajte sa k našej misii učiť deti o význame dýchania. Nadýchnime sa života a dýchajme spolu lepšie!

PREČO JE DOLEŽITÉ NAUČIŤ DETI DOBRE DÝCHAŤ?

Veríme, že zdravé dýchanie je základom zdravého života. Správne dýchanie pomáha zvýšiť prívod kyslíka do tela, znížiť stres a úzkosť a zlepšiť celkovú fyzickú a duševnú pohodu.

Dýchanie nosom je prirodzený a zdravý spôsob dýchania. Dýchanie nosom pomáha filtrovať a ohrievať vzduch pred vstupom do pľúc, čo môže zlepšiť celkové zdravie dýchacieho systému. 

Zdravé dýchanie a dýchanie nosom napomáha deťom
v zdravom vývine.

Komu je kurz určený:

 • Je určený deťom vo veku od 3 rokov.
 • Deťom, ktoré dýchajú ústami, v noci chrápu alebo škrípu zúbkami, majú zvýšenú kazivosť zúbkov alebo odporúčanie z čeľustnej ortopédie či pediatra pre prácu s dychom.
 • Deťom, ktoré majú chronický zápal mandlí, astmu, alergie alebo prekonali inú chorobu dýchacích ciest.
 • Deťom, ktoré sa zajakávajú, sú úzkostné alebo majú časté výbuchy hnevu či zníženú schopnosť sústredenia.

Ako kurz prebieha?

 • Stretnutia prebiehajú osobne i online
  (pri deťoch vo veku 8 rokov a menej odporúčame absolvovať výhradne osobné stretnutia).
 • Čaká nás 6 osobných stretnutí + 6 online stretnutí
  Naša spolupráca potrvá 6 mesiacov. Čaká nás 6 x 60 min. osobné stretnutie a 6 x 30 min. online stretnutie.
 • Potrebná je vstupná konzultácia
  Pred začiatkom samotného kurzu, je potrebné vstupné alebo úvodné stretnutie, kde spoločne rozanalyzujeme potreby a zdravotný dotazník dieťaťa.
 • Cvičí celá rodina
  Tam, kde chceme, aby spolupracovalo dieťa, je potrebné, aby spolu-pracoval, rodič. Počas stretnutie vykonávajú dieťa aj rodič rovnaké úkony.

A na záver zopár tipov a cvičení 

 1. Povzbudzuj svoje dieťa, aby dýchalo nosom počas bežných činností, ako je hranie, čítanie alebo sledovanie televízie. Nenúť ho do dýchania nosom a prestaň s neustálym upomínaním! Skús nájsť hravý spôsob ako dieťa príjmeš k dýchaniu nosom. Napr. spoločne si vymyslite tajné heslo pre dýchanie nosom...
 2. Nauč dieťa zhlboka sa nadýchnuť nosom, niekoľko sekúnd zadržať a potom pomaly vydýchnuť ústami akoby chcelo jemne roztancovať plameň sviečky.
 3. Povzbudzuj dieťa, aby si robilo prestávky a zhlboka dýchalo nosom, keď sa cíti vystresované alebo preťažené.
 4. Jedine nosom dokážeme rozoznať vône. Voňajte spolu všetko, čo sa dá - nedeľný obed, zubnú pastu, koreniny, kvietky, esenciálne oleje, vypraté prádlo,... Takýmito hrami povzbudzuješ k činnosti aj mozog a posilňuješ čuch.
 5. Nechaj dieťa cvičiť "striedavé dýchanie nosnými dierkami". Jednou rukou nech zatvorí palcom jednu nosnú dierku a druhou sa zhlboka nadýchne. Potom nech ukazovákom zatvorí druhú nosnú dierku a vydýchne cez prvú nosnú dierku. Postup opakujte striedaním nosných dierok.

Pamätaj, že dýchacie cvičenia môžu byť pre deti užitočným nástrojom, ale nemali by nahrádzať lekársku liečbu dýchacích ťažkostí. Ak má vaše dieťa akékoľvek problémy s dýchaním, je dôležité poradiť sa s lekárom.

SLOVAMI KLIENTOV

"Volám sa Veronika a mám 12 rokov. Tesne pred koncom minulého školského roka ma prekvapil nepríjemný stav, pri ktorom som nevedela dýchať, celá som sa triasla, bolo mi na odpadnutie... Nechápala som, čo sa so mnou deje, ale neskôr som sa dozvedela, že som zažila (ako to lekári nazývajú) „panický atak“.
Celé leto som sa bála, že sa tento strašiak opäť objaví. Našťastie ma mamina zobrala k pani Tinke, ktorá mi vysvetlila, že pľúca sú jediným vnútorným orgánom, ktorý vieme vedome ovládať spôsobom, akým dýchame.  Počas viacerých stretnutí ma naučila, ako dýchať tak, aby som prekonala strach.  Ovládaním dýchania mi pani Tinka dala do ruky zbraň. Zbraň proti zlým myšlienkam, proti nepohode. Naučila ma prostredníctvom pľúc a dýchania „oklamať“ moju myseľ a navodiť si pocit pohody. Ďakujem veľmi pekne pani Tinke za jej milý prístup. Musím tiež prezradiť, že ma veľmi povzbudzovala a keď sa mi podarilo dosiahnuť malé víťazstvá, vždy ma odmenila malým darčekomJ. Veľká vďaka."

Ešte stále váhaš, či je zdravé dýchanie tou správnou cestou
k lepšiemu zdraviu tvojich detí?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vypočuj si rozhovor na tému: 
"Zlé dýchanie u detí môže mať vplyv aj na nesprávny vývin čeľuste a zubov."

V tomto rozhovore ti spolu s MUDr. Ingrid Rehorovská povieme o rozdieloch medzi dýchaním nosom a ústami, o čeľustnej ortopédii, myofunkčnej terapii a aký veľký vplyv môže mať nesprávny dych na vývin čeľuste a zubov.

Spoznaj svoju trénerku zdravého dýchania Tinu Penxovú

Mojim cieľom je pomôcť deťom naučiť sa správne dýchať a žiť čo najlepšie. 

Dýchanie je základným nástrojom a potrebou pre správny vývin každej živej bytosti, obzvlášť dôležité je to v prípade našich detí. Nezaslúžia si trpieť len preto, že je doba extrémne rýchla a ponúka nespočetne veľa podnetov.

Naučme ich spoločne aké dôležité je vedieť zastaviť sa a uvoľniť akékoľvek napätie a stres. Pomôžme im objaviť nástroje budúcnosti!

Tina_office_biela_S

Toto je posledný krok, ktorý je potrebné vykonať, aby si sa naučil/a zdravo dýchať.
Zadaj svoje platobné údaje a potvrď platbu. Faktúra alebo doklad o úhrade Ti zašlem mailom.
Skontroluj si, prosím, aj priečinky spam / reklama / hromadná pošta.
Po pripísaní úhrady Ťa budem (najneskôr do 48 hodín) kontaktovať

s cieľom dohodnúť si vhodný termín stretnutia. 

Objednávkový formulár s povinnosťou platby