DYCH som si zamilovala
už ako dieťa...

Ako to začalo...

 

Volám sa Tina Penxová a som zakladateľkou DeepEn - zdravé dýchanie a vnútorná rovnováha. 

Mala som len 7 rokov, keď som sa ocitla v nemocnici s mojim prvým astmatickým záchvatom. Moje dýchanie i môj pulz boli veľmi slabé. Dodnes si zreteľne pamätám na vystrašený pohľad môjho otca, ktorý ma našiel úplne bezvládnu a snažil sa o záchranu môjho života.

  • a tak som sa približne v 15 rokoch rozhodla začať pátrať po príčinách astmy…
  • pri každej činnosti som pozorovala svoje dýchanie, jeho zmeny a jeho vplyv na moje telo i myseľ.
  • do života som zapájala odpozorované zmeny dýchania – skúšala som ich zapájať do rôznych aktivít, pozorovala som ako vedomé zmeny dýchania ovplyvňujú moju výkonnosť, činnosť mysle, či tela.
  • prvé výsledky na seba nenechali dlho čakať – prvú letnú sezónu, výlet na bicykli, plávanie, či hodinové tanečné vystúpenie som ustála bez liekov. ČÍTAJ VIAC...

Moje ďalšie kroky...

Dlhé roky som pracovala v obchode a marketingu v mnohých oblastiach. No, nikdy som sa nevzdala vedomého dýchania...

Štúdiu o dýchaní som stále venovala veľa času - dýchanie mi učarovalo a dodnes ma jeho účinky na náš život fascinujú. Postupne som zistené informácie zapájala nielen do svojho života, ale zdieľala som ich medzi ostatných – ľudí rôznych vekových kategórií, ľudí s rôznym životným základom, ľudí s rôznymi fyzickými, duševnými, či mentálnymi chorobami, ľudí z rôznych krajín.

A výsledok?

  • dovolím si povedať, že viac ako 95 % našej populácie nevie ako dýchať.
  • viac ako 70 % ľudí má veľmi plytké dýchanie, čo následne v tele aj mysli vytvára stress, depresie a úzkosti, ktoré sú príčinou mnohých civilizačných chorôb.
  • viac ako 50 % obyvateľstva nevie správne dýchať pri športových aktivitách – čo následne spôsobuje nedostatok energie a napätie svalov, či častejšie úrazy.
  • A PRÁVE PRETO JE VEDOMÁ PRÁCA S DYCHOM V NAŠOM ŽIVOTE MOJOU ABSOLÚTNOU PRIORITOU...DYCH, JE KĽÚČOM K NAPLNENÉMU ŽIVOTU

Moja FILOZOFIA ...alebo môj cieľ

Verím, že poslaním nás všetkým je objaviť čistú lásku, úprimnosť a čestnosť. Každý svojim spôsobom, každý prostredníctvom inej činnosti a iných zážitkov. Ja verím, že kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa je náš dych, ktorý je dokonalým zrkadlom toho, čo prežívame a cítime, no zároveň JE DOKONALÝM POMOCNÍKOM pre zmenu k lepšiemu - dych je spojenie so sebou, dych je odvaha, dych je láska, dych je zdravie, dych je pokoj, ,dych je život...

Môj najcennejší dar je môj dych a môj život.
Môj najcennejší talent je schopnosť prebudiť v tebe vášeň, chuť a odvahu pre zmenu v živote.

CHCEM SI REZERVOVAŤ ČAS pre seba a svoje dýchanie