TOP po všetkých stránkach - prístup, informácie, cvičenia. Som účastníčkou kurzu zdravého dýchania, ale dáva mi to oveľa viac, ako len správne dýchanie. Odporúčam všetkými desiatimi, stojí to za to, ako aj to spoznať Tinu! Tinku som spoznala cez esenciálne oleje a od prvého stretnutia som mala pocit, že sme si veľmi sadli. Keď som s ňou zažila Sufijské cvičenie, vedela som, že chcem ísť na kurz dýchania. Nikdy som necvičila jogu, ani sa dýchaniu a dychu nevenovala, takže som nevedela, čo všetko môžem čakať. Kurz a Tina nielenže splnili moje očakávania, ale ich aj predčili. Okrem základov dýchania a toho, ako je dobré dýchať som sa naučila techniky, ktoré často používam keď neviem zaspať, keď potrebujem zrelaxovať, keď neviem, čo a ako ďalej. Keď už naozaj nevládzem, keď mi je ťažko na srdci aj na duši, keď ma bolí hlava, keď mám veľkú trému. Dýchanie a Tina mi otvorili srdce, mám pocit, že sa posúvam pomaly vpred a že som schopná nájsť riešenie. Som viac sama sebou. Nemyslím na to, čo si povedia ostatní, dýcham aj keď prichádza alergia. Dýcham aj keď mám pocit, že moji blízki potrebujú lásku, že ich niečo trápi. Mám pocit, že viem lepšie pracovať s mojimi myšlienkami a že zrazu všetko dáva zmysel. Poviete si že toto všetko v kurze dýchania? Nooo, je toho viac. Aj správnym držaním tela a chrbta sa mi uľavili bolesti hlavy, schudla som 8 kg (samozrejme aj s inými zmenami) a veľa z cvičení odovzdávam ďalej našim deťom, s ktorými cvičím. Kurz dýchania s Tinkou mi zmenil život a môj pohľad naň. Ďakujem ❤
Petra PenkertSnowSports Club Vysoké Tatry // absolventka 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
avatar-zena
K problematike dýchania som sa dostala skrz zhoršený zdravotný stav. Nemala som síce žiaden problém s dýchaním a popravde by ma na začiatku ani nenapadlo toto riešiť. Mám problémy, ktoré rieši gastroenterológ. Môj zdravotný problém sa však spája so stresom a vyžaduje si holistický prístup. Preto som vyskúšala jednu konzultačnú hodinu...už tá ma nadchla. Zistila som, že moje dýchanie je na figu a bola som rada, že sa môžem zúčastniť 10-týžňového individuálneho kurzu. V priebehu kurzu som sa dozvedela plno užitočných informácii nielen o dýchaní, naučila som sa niekoľko dychových techník, ktoré používam dodnes. Tina je úžasná a jej práca ju napĺňa - cítiť, že to robí celým svojim srdcom. Keď niekto robí niečo takým spôsobom, je to vždy skvelé. V priebehu kurzu som sa cítila veľmi dobre a myslím, že tento kurz bol jedným dôležitým dielikom mojej cesty k uzdraveniu…
Alice DubovskáAbsolventka individuálneho kurzu "Nadýchni sa života"
esto_penkert
Kurz som absolvoval s manželkou a môžem vrelo odporúčať. Ako tréner viem, že dýchanie je veľmi dôležité pri každej činnosti, a pri tej športovej zvlášť. Môj prvý AHA moment prišiel, keď som pri nádychu do bránice dostal kŕče do chrbta a dýchaním a s Tininou pomocou kŕče prešli. Naučil som sa vedome dýchať a posielať dych tam, kam potrebujem. Naučil som sa dychom pracovať a používať ho vedome. Odvtedy často relaxujem s pomocou techník, ktoré ma Tina naučila. Cvičím doma cvičenia, ktoré som sa naučil na kurze a pomáha mi to k zlepšeniu zdravia. Kurz odporúčam naozaj každému.
Ernest PenkertSnowSports Club Vysoké Tatry // absolvent 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
avatar-zena
Dobrý deň. Chcela by som sa poďakovať za kurz zdravého dýchania. Na Vašu stránku som natrafila náhodne pod stresom pri googlení môjho problému s dýchaním. Nevedela som sa poriadne dodýchnuť. Prihlásila som sa na konzultáciu, následne na kurz, kde som dostala kompletné inštrukcie, ako sa dá dychom ovládnuť stres, napätie a jednotlivé techniky aplikujem. Som veľmi spokojná, ako s technikami, tak s prevedením kurzu, ako aj s pomenovaním problému. Kurz sa vyvíjal v náväznosti na moje potreby. Pani Penxová je veľmi prijemná, ústretová a srdečná žena, odborníčka. Zdravé dýchanie môžem len odporúčať!
Zuzana K., BratislavaAbsolventka Základného balíčka terapii dychom
Marianka_k
Kurz zdravého dýchania vrelo odporúčam. Mne to pomohlo zvládať stresové situácie a úzkostné stavy oveľa lepšie. Dokonca by som mohla povedať úzkosť sem tam ešte objaví, ale v drvivej väčšine aj rýchlo odznie. A samozrejme, že pri tom dýcham technikami aké som sa naučila na kurze. A rozdýchanie ráno a večer ostane súčasťou môjho života už natrvalo. Už to robím vlastne automaticky ako si ľahnem. Takže ďakujem a odporúčam.
Marianna KrajčíkováAbsolventka 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
dagmar_scherhauferova
Absolvovala som v DeepEn kurz dýchania. Od začiatku som sa na kurz veľmi tešila a nesklamal. Rozhodla som sa preň, lebo som mávala ataky, že som sa nebola schopná na pár sekúnd nadýchnuť. Ataky našťastie pominuli. Cvičenia využívam, pomáhajú mi pri speve, ale aj v mojej práci v Školskom klube. Mám ich zakomponované do odpočinkovej činnosti. Pri práci s deťmi zisťujem, že niektoré deti majú problém na chvíľku sa stíšiť (sprítomniť). Ide im to čím ďalej ťažšie. Museli sme sa to po malých krôčikoch učiť a v tomto mi boli cvičenia s dychom veľmi nápomocné.
Dagmar ScherhauferovaProfesionálna speváčka // absolventka 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
mirka
Chcem sa Ti veľmi pekne poďakovať za techniku, ktorú si mi zozdieľala na požiadanie, pretože som prekonávala COVID a bojovala som s ťažkým dýchaním. Neverila som, že tak málo stačí…urobiť jednu techniku a pritom pozorovať dych. Ukľudňuje ma to, ale musím sa vedieť uvoľniť a sústrediť len na seba a dýchanie. Táto technika pomohla aj mne aj môjmu manželovi, keď sme si líhali na spánok a chytil nás kašeľ. Obaja sme si ľahli na brucho a robili sme dýchacie cvičenie ako si mi to ukázala. 5 min. na jednej a 5 min. na druhej strane. Druhú stranu si už ani nepamätám, lebo som zaspala. Okrem toho, že to uvoľnilo dýchanie, tak ma to aj uspalo 🙂 a spala som celú noc. Teraz, keď už som zdravá, tak sa snažím zoznamovať s dychom a pozorovať ho hlavne vo vypätých situáciách, pretože som týmto pochopila o čom hovoríš s takým nadšením. Ja som doposiaľ túto skúsenosť nemala, ale zato som pozorne načúvala a teraz sa to učím a snažím ďalej dostať do každodennosti, ako ty hovoríš 🙂 A možno budem aj ja raz taká pokojná a vyrovnaná ako TY. Ešte raz veľká vďaka. Verím, že táto moja skúsenosť pomôže otvoriť oči aj ďalším, ktorí možno nemajú odvahu alebo neveria.
Mirka DovalovskáAbsolventka Terapie dychom
avatar-muz
Už roky riešim svoje zdravotné problémy. Cez podvedomie som dostával info, že by som mal zlepšiť svoje dýchanie. Najprv som to nebral na vedomie, veď každý nejak dýchame. Je to tak od narodenia. Po čase som sa začal viac zaujímať o dýchanie a zistil som, že sa dá dýchať aj efektívnejšie. Prihlásil som sa na workshop o dýchaní. Tam sme prebrali rôzne techniky dychu, precvičovali viac-menej v sede. Netrvalo dlho a zabudol som na to. Po nejakom čase mi na FB vyskočil "Kurz zdravého dýchania". Nejak ma to zaujalo a dal som tomu druhú šancu. Veľmi milo ma prekvapil postup lektorky Tinky. Po vstupných informáciach sa začalo dýchať, ale v pohybe! Žiadna nuda. Musel som sa sústrediť nielen na dýchanie, ale aj pohyb. Niektoré cvičenia dali zabrať 🙂 Teraz najviac precvičujem zo zdravotných dôvodov "elementárne dýchanie". Pre mňa osobne top bol "tanec draka". Výborná zábava. Odporúčam aj tým zdravším osobám, vždy je na sebe čo zlepšovať. Ďakujem Tinka.
Ladislav KočišAbsolvent 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
Tinka je jeden z najvzácnejších ľudí, ktorí mi prišli do vesmíru, a myslím, že práve včas. Na svojich prednáškach, workshopoch a na kurze Nadýchni sa života mi ukázala celkom nový pohľad na dych, na orgány v tele a ako je všetko jedno s druhým prepojené - s našou životnou energiou, emóciami, mysľou a najmä, ako vie jedna oblasť potiahnuť inú, keď práve zažíva neľahké obdobie. Je mi cťou byť v jej Klube vedomého zdravia. Tinka neustále na sebe maká a svojimi aktivitami ozdravuje svet. A za to jej patrí moja veľká vďaka.
(e)Lenka VargováManazujmehravo.sk / konzultant pre krásny, moderný a funkčný web // absolventka 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
avatar-zena
Veľmi pekne Ti ďakujem Tinka za vynikajúce konzultácie, ktoré mi otvorili nový vesmír. 🙂 Dozvedela som sa veľmi veľa nových informácii o dychu a technikách, o ktorých som doteraz ani len netušila. Už po krátkom čase som pocítila blahodárne účinky na mojom tele. Teším sa na ich ďalšie objavovanie a zdokonaľovanie. Tvoje konzultácie ma posunuli ďalej nielen v oblasti dýchania, ale celkového zdravého životného štýlu. Spolupráca s tebou je neskutočne obohacujúca a z celého srdca ju odporúčam vyskúšať aj ostatným. Ďakujem Ti, že som sa konečne poriadne nadýchla!"
Andrea Schultewww.nemcinovo.sk // absolventka základného balíka techník zdravého dýchania
Kurz dýchania mi dal veľmi veľa. Kurz sme absolvovali spoločne s manželom. Dnes všetci žijeme veľmi rýchlo a pod veľkým tlakom. V tom tempe života zabúdame na seba. Stále sú na prvom mieste rodina, deti, práca, krúžky a pod. Keď sa nám s manželom po 10 rokoch podarilo otehotnieť, začala som chodiť na tehotenskú jogu k Tinke, môj pôrod bol úžasný a nezabudnuteľný. Vďaka technike dýchania som ho zvládla úžasne bez nastrihnutia. To bol dôvod prečo som povedala že jej kurz dýchania absolvujeme cela rodinka. Tak sa aj stalo. Take jednoduché si povieme, veď dýchať vie každý.... ale opak je pravdou. Môj dych bol rýchly a plytký a práve Tinka mi ukázala správne techniky, ako dýchať keď sme v strese, ak nás niekto nahnevá, či pri športe. Naučili sme sa pozdrav slnku, bližšie sme spoznali súvis orgánov tela v jednotlivých mesiacoch, no písala by som ešte veľmi veľa. Po jej hodinách sme sa stále domov vracali ako v siedmom nebi, naštartovaní, oddýchnutí, veselí i o niečo múdrejší. Tinka nam ukázala ako nosiť maličkú, ako držať správne telo, aby netrpeli záťažou kĺby a aby sme sebe i nášmu telu pomohli. Chcete sa aj vy cítiť plný energie, pohody a úsmevu 🙂 Navštívte kurz dýchania s Tinkou. Určite odporúčam. Po jej technike dýchania a pozdravu slnku je zo mna spokojná maminka. Mne viac netreba, ja by som toto odporúčala učiť už deti v našich školách.
Radka KrafčíkováAbsolventka 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
avatar-zena
...sú dni všedné a dni sviatočné....ĎAKUJEM, za stretnutie, ktoré zo všedného štvrtka urobilo SVIATOK...tak málo - vybehnúť za ,,bránu" svojho domu, ale tak veľa pre moje JA...no a odvtedy DÝCHAM, dýcham a dýcham a čudujem sa, čo všetko objavujem a sem tam urobím KUK na príspevky od DeepEn...a som opäť vďačná, že som to stretnutie (na poslednú chvíľu) v tom Poprade stihla naživo. Tinka, prajem veľa DÝCHAČOV, ktorí na svojej ceste ,,zablúdia" k Tebe, tak ako ja, ktorých naštartuješ, usmerníš, ľudsky oslovíš a len tak predýchaš k ďalším výzvam...:) Pozrela som si video o Tvojom príchode do BA, maličkostiach i veľkých veciach, na ktoré si sa podujala, a som sa tak úprimne i potešila, že si sa dobre rozbehla...☀...aj keď sme sa stretli iba raz, mala som i mám pocit, že to, čo robíš, robíš dobre - srdcom a s láskou... Veľa slov...tak už len zopár na záver...začína nový školský rok, určite pre mňa veľa výziev, no i zakopnutí (tetania sa možno opäť prihlási he-he), no a rada by som absolvovala nejakú ďalšiu online konzultáciu/terapiu...pri poslednom (teda jedinom) stretnutí si si určite poznačila moje pre a proti, tak Ťa chcem poprosiť o usmernenie - radu, čo ešte ďalej by som mohla u Teba absolvovať. Ďakujem a teším sa!
Jana Smoroňováučiteľka ZŠ // po absolvovaní Úvodnej terapie dychom
Prvého worshopu zdravého dýchania som sa zúčastnila v júni (2018) v Bratislave a bola som príjemne prekvapená, aký výrazný vplyv má zdravé dýchanie na jednotlivé oblasti nášho života, nielen na fyzické telo, ale aj duševný rozvoj. Celý workshop sa niesol v pohodovej atmosfére (od začiatku som mala pocit, že relaxujem). Lektorka Tina nás naučila ako sa dýcha správne „zdravo“ a ako vieme využiť svoj dych na maximum. Čo mi osobne veľmi pomohlo bolo to, že sme si na živom tréningu ukázali ako sa vďaka použitiu správnych techník dýchania môžeme kedykoľvek počas dňa cítiť oveľa lepšie už za pár minút. Ďakujem
Terézia BreňováSkvelí ľudia s.r.o. // Absolventka workshopu Zdravé dýchanie
patricia_stykova
Zapracovať na zdravom dýchaní som sa rozhodla pre dlhodobé pociťovanie stresu v práci i mimo nej. Mojím očakávaním bolo zvoľniť dýchanie a tým aj spôsob svojho života. V práci s dychom sa považujem za začiatočníka, no pri praktizovaní dychových techník v konkrétnych situáciách (stres, bolesť v tele) pociťujem, že to naozaj "funguje". Príjemným poznaním pre mňa bolo spojenie správneho dýchania s cvičením na správne držanie tela. Spolupráca s pani Penxovou bola veľkým potešením, jej nadštandardne ústretový prístup sa nedá oceniť. Odporúčam každému prísť na čaro správneho dýchania ako ceste k spokojnejšiemu zajtrajšku, sama budem rada pokračovať v začatej spolupráci.
Paťaúradníčka // absolventka individuálnych terapií a základného balíka služieb
Ďakujem za workshop plný info a cvičení. Vžila som sa do toho. Doma už cvičíme s dychom. Pomáha nám pomôcka od teba :). Už sa teším na kurz. Vrelo ťa odporúčam ďalej 😍. Nehovoriac o tom, ako si mi v tehotenstve pomohla. 🙏🏻 Teším sa!
Petra RagasOZ Sila rozvoja // absolventka workshopu zdravé dýchanie
avatar-zena
Spolupráca s Vami mi dala veľa praktických rád, ktoré sa snažím využívať vo svojom živote. Najskôr z Vášho rozhovoru so S. Sobolovou ako pozorovať svoj dych, ako netlačiť na seba, cvičiť Haaaa. Vygooglila som si tiež DeepEn - zdravé dýchanie, je tam veľa zaujímavých vecí. A s tým súvisí aj workshop ohľadom úzkostí, kde som sa naučila ako veľmi veľa vecí ako zvládať úzkosť. Tiež bolo fajn zdieľanie druhých a Tinkine osobné skúsenosti zo života a k téme, ktorú s nami práve preberala. Takže naozaj veľké ďakujem a určite môžem len a len odporučiť, Tinka rozhodne vie o čom hovorí a snaží sa ísť do hĺbky a zodpovedať na všetky otázky.
Andrea Š.Absolventka praktického online workshopu "Rozdýchaj stres a úzkosti"
Kurz Vedomého dýchania je už za nami... Nádherné miesto, úžasná Tina, nádherný pocit. Naučili sme sa veľa a veľa sa ešte máme učiť. Našla som aspoň na pár momentov to, po čom najviac túžim POKOJ V DUŠI ❤ Ďakujem za všetko,bolo nám skvele.
rodina Ploščicova (1 dospelý + 2 deti)Absolventi 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
avatar-zena
Dobrý večer Tinka, práve si pozerám záznam z nášho online workshopu "Rozdýchaj stres a úzkosti" a som veľmi rada, že som v tú nedeľu počúvala Váš rozhovor, nikdy predtým som o Vás nepočula, je úžasné čo sa dá dychom zlepšiť. Praktizujem a praktizujem, prišla som na to, že pozorovaním dychu sa dám do pohody, ukľudní ma to. Potrebujem to hlavne v práci, učím v materskej škole rómske deti, ale často mi stres spôsobujú moje kolegyne. Veľmi chcem tiež pomôcť svojej dcére. Už v tejto chvíli viem, že som urobila dobre, keď som Vás kontaktovala. Veľmi pekne ďakujem, prajem všetko dobré, určite sa ešte ozvem.
Majka (Levoča)Účastníčka workshopu "Rozdýchaj stres a úzkosti"
Nedávno som sa v Martine zúčastnila Tinkinej prednášky o vedomom dýchaní, kde bola jednou z prednášajúcich na Festivale Potenciál ženy. Bola som prekvapená, koľko AHA momentov som počas hodiny prednášania a cvičenia s dychom zažila. Je úžasné, že Tinka prináša tak banálnu a pritom tak zásadnú tému, ktorá nás všetkých ovplyvňuje. Tinka je veľmi milý a optimistický človek a prednáša s láskou. Je vidieť, ako veľmi touto témou žije ❤. Jej workshop veľmi odporúčam všetkým, ktorí majú nejaký zdravotný problém, ale aj tým, ktorí sa chcú pozrieť na tak prirodzenú vec akou je dýchanie z iného uhľa pohľadu, viac sa nad svojím dychom zamyslieť a vďaka tomu niečo vo svojom živote zlepšiť. Ďakujem Tinka za prínosnú hodinu, ktorú som s tebou strávila. Držím ti palce, nech sa ti v tvojom krásnom poslaní darí a nech svojím nadšením prijmeš k vedomému dýchaniu čo najviac ľudí.
Lívia Danningerová LiviDan s.r.o. // Vzťahová numerologička a absolventka prednášky "Nadýchni sa života"
avatar-zena
Po prednáške o vedomom dýchaní (apríl 2017) sa môj život zmenil. Moje WOW momenty: – zistenie, že v dnešnej rýchlej dobe dokážem vypnúť stovky myšlienok a nepociťovať tlak – vedieť “rozdýchať ” niekedy na prvý pohľad náročné situácie a sprítomniť sa – a pre môj život najcennejšie, zbavila som sa po rokoch migrény (bolesti hlavy som mávala už od základnej školy) Používam len minimum z cvičení s dychom a je to pre mňa obrovským naplnením. Svoj dych pozorujem do teraz a chcem sa za to všetko zo srdca poďakovať Tinke
DáškaAbsolventka workshopu Zdravé dýchanie
andrea mokra
Tinka, je úžasné zisťovať, aké dôležité je pre život správne dýchanie a čo všetko sa dá dýchaním ovplyvniť. Tvoj kurž mi každú hodinu prinesie niečo nové a zaujímavé ohľadom dýchania … s Tebou sú úžasné aj lekcie zdravý chrbát , či Yin joga a meditácie na záver sú úžasné
Andrea MokráAbsolventka 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"
Monika Furstenzellerova
V DeepEn som absolvovala individuálnu terapiu dychom. Doteraz som netušila, ako veľa sa môžme o sebe dozvedieť len pozorovaním dychu. Kde to trochu tlačí, kde je napätie. Tinka, krásne si ma tým previedla. Dychové cvičenie, ktoré si ma naučila som s ľahkosťou zaviedla do každodenného života. Vravela si: “ber to ako hru, hraj sa”. A ja sa hrám 🙂 Za tú dobu boli však aj situácie, kedy išlo do tuhého. Naposledy pred vyše týždňom keď som si zlomila členok. Tá ostrá bolesť, nevoľnosť, čakanie na odvoz, procedúry na urgente…A tak som si sedela a dýchala. Celé sa mi to podarilo ustáť vďaka tvojej technike. Ďakujem Ti
Monika FurstenzellerováDula // Absolventka Terapie dychom
Ján Svitana
Ku projektu DeepEn som sa dostal na základe odporúčania od známej. Hodiny boli, od tej prvej, na veľmi profesionálnej úrovni. Bol som prekvapený tým, čo správne dýchanie v kombinácii s jogou dokážu, zlepšilo sa mi držanie tela aj jeho sila a pružnosť a tak isto som sa naučil používať techniky dýchania, ktoré mi dennodenne pomáhaju zvládať akékoľvek situácie oveľa lepšie. Môžem len odporučiť.
Ján SvitanaGraphic Designer // absolvent 10-týždňového kurzu "Nadýchni sa života"