REŠTART

Aktívny zážitkovo-vzdelávací pobyt
zameraný na osobnostný rozvoj a relax

Dopraj si oddych - dovoľ si zastaviť sa - zaži REŠTART

Reštart je predĺžený víkendový pobyt zameraný najmä na reštart a posilnenie zdravia a relax.
Ponúka ti priestor spomaliť, rozhliadnuť sa a nadýchnuť sa života.
Oddýchni si, zastav sa a potom vykroč s novými informáciami ďalej.
Doslovne, dopraj si REŠTART!

Pobyt prebieha v Penzióne na priehrade v Suchej nad Parnou, v dňoch 1. - 4. septembra 2022.
Cena pobytu pre osobu je 299 € a zahrňuje ubytovanie na 3 noci s plnou penziou, občerstvenie počas dňa, kurzovné - lektorský sprievod počas pobytu + náklady na materiály a pomôcky.

ČO ŤA NA POBYTE ČAKÁ?

Pobyt je zameraný na reštart na tela, mysle i ducha.
Zameriame sa na prácu s vlastným dychom, emóciami, telom i mysľou.
Naučíme sa fyzické i mentálne cvičenia a techniky vedomej práce s dychom.

Čo zažiješ?

 • Práca s dychom
  Spoznáš reč svojho dychu - spoznáš seba cez svoj dych. Naučíš sa základy zdravého dýchania i to ako využiť dych pre posilnenie zdravia, či prácu s emóciami.
 • Práca s telom
  Nauč sa ako podporiť zdravé držanie, či pružnosť tela. Objav telo ako zdroj vedomostí o svojom živote - somatické vnímanie.
 • Práca s emóciami
  Zaži skupinové aj individuálne aktivity zamerané na spoznanie seba, svojich emócii a potrieb.
agenda

PROGRAM POBYTU

ŠTVRTOK, 1. 9. 2022 - VEČER

 • 18:00 predpokladaný začiatok programu -  zoznámenie sa a definovanie osobného zámeru
 • večera

PIATOK A SOBOTA, 2. - 3. 9. 2022

 • ranné rozhýbanie kostí
 • raňajky
 • dopoludňajší blok - práca s dychom
 • obed
 • poobedňajšia siesta
 • popoludní - práca s telom zameraná na sebapoznanie a posilnenie celkového zdravia. 
 • večera
 • voľný program / spoločný program

V sobotu sa môžeš tešiť na prekvapenie! Privítame špeciálneho hosťa, ktorý našu prácu s telom, mysľou i dychom posunie ešte o krok ďalej.

NEDEĽA, 4. 9. 2022 - DOPOLUDNIA

 • raňajky
 • ranná rozcvička
 • dopoludnia - témy podľa skupiny, spoločné zdieľanie
 • obed a následne predpokladané ukončenie pobytu (cca. o 13:00)

KDE A KEDY MÔŽEŠ ZREŠTARTOVAŤ?

Dopraj si čas pre seba - zastav sa, oddýchni si, dovoľ si zREŠTARTovať a plný enegie šup do nového radostnejšieho a láskavejšieho obdobia svojho života...

Života na vlne ľahkosti a jednoduchosti, života na vlne ľahkého dychu.

PENZIÓN NA PRIEHRADE

Stretneme sa v čarokrásnom Penzióne na priehrade, v Suchej nad Parnou (okr. Trnava). Priestor bude k dispozícii len nám - uzavretej skupine účastníkov, v počte max. 14 ľudí. Penzión nám tak poskytne bezpečný priestor pre vzájomné zdieľanie i priestor súkromia pre osobné stíšenie sa.

Počas pobytu budeš mať k dispozícii plnú penziu i občerstvenie počas dňa.

10 m od penziónu sa nachádza Suchovská priehrada,ktorá ponúka vynikajúce podmienky na kúpanie, šport, prechádzky, cykloturistiku, beh, rybolov ale aj oddych.

Ak by bola voda v priehrade ešte "svieža", môžeš sa zapojiť do otužovania alebo sa naučiť ako s otužovaním začať.

ZREŠTARTUJ SA

September je mesiac zberu úrody. Dopraj si reštart zdravia a života a zožni úrodu svojej práce. Posilni svoju imunitu tým, že podporíš pokoj svojej mysle i duše a silu svojho tela. Dopraj si čas strávený so sebou.

My sa postaráme o ostatné.

Pridaj sa k nám v čase od 1. - 4. septembra 2022, od štvrtka do nedele v spojení so sebou.

NA KOHO SA MÔŽEŠ TEŠIŤ?

Na pobyte nás bude spolu 16. Lektorka Tina a max. 15 účastníkov. Budeš jedným z nás? Celý penzión budeme mať k dispozícii len pre seba - takže pobyt v bezpečnom prostredí vzájomného zdieľania je zaručený.

 • Martina Penxová
  Téma zdravého dýchania a vnútornej rovnováhy mi učarovala pred viac ako 20 rokmi. Postupne sa vzdelávam vo všetkých oblastiach, ktoré zdravé dýchanie ovplyvňujú a sú nim ovplyvňované. Vo svojej praxi uprednostňujem holistický prístup vychádzajúci z prepojenia tela, mysle, ducha (emócií). I keď som certifikovaná inštruktorka jogy, jogové techniky (pranayami) ťa naučím, až po tom ako úspešne zvládneš základy zdravého dýchania a práce s dychom. Spoznaj seba a potreby tela prostredníctvom dychu. Špecializujem sa na znovuobnovenie správnej funkčnosti dýchania a vedomé uzdravovanie tela. Naučím ťa ako žiť život vo väčšej radosti a spokojnosť, zlepšiť si držanie tela i pružnosť tela, či ako uvoľniť emočné a fyzické toxíny, nielen za pomoci dychu. 

REGISTRÁCIA A STORNO

Cena pobytu pre osobu je 299 € a zahrňuje:

 • ubytovanie na 3 noci s plnou penziou
 • občerstvenie počas dňa
 • kurzovné a lektorský sprievod počas pobytu + náklady na materiály a pomôcky

Stornopoplatky:

 • storno rezervácie do 1. augusta 2022 - vrátime ti 100% zálohu
 • po 1. auguste 2022 je storno poplatok 60% z ceny

ČO O POBYTE HOVORIA JEHO ÚČASTNÍCI?

Spolu-lektorom REŠTART POBYTU v máji 2022 bol Juraj Víg z Otvorená Hra.

Denne som v myšlienkach s vami tam, na tom mieste, kde sa diali pre mňa obrovské zmeny. Stále som naplnená tou energiou a verím, že to bude trvať ešte veeeeeľmi dlho. Informácie, ktoré ste nám odovzdali, Tinka a Juraj - mne to všetko klaplo do švajčiarskeho strojčeka. Čo sa týka práce s dychom - znamenala pre mňa príjemné naštartovanie, rozhýbanie tela a v neposlednom rade som získala dôležité informácie o dýchaní, ktoré berieme ako samozrejmosť. Som vnímavejšia. Určite by som si Reštart pobyt v budúcnosti rada zopakovala a odporúčam ho každému. Nemáš čo stratiť! Venuješ čas sebe, či už budeš relaxovať alebo sa učiť - zaručene to bude jízda 🙂
Mirka Dovalovskáúčastníčka Reštart pobytu 05-2022
Po pobyte som začala doma pracovať s nadychovaním v troch častiach svojho milovaného telíčka…a verte neverte-ono to funguje!!! Ide mi to ako keby samé…A čo to znamená, že ten celý pobyt stál zato. Ešte raz sa chcem poďakovať našim skvelým učiteľom -Tinke a Jurkovi. Stálo to zato!
Mária Kušnírováúčastníčka Reštart pobytu 05-2022
Po 2 a pol roku som "vypadla" z pravidelne sa opakujúceho stereotypu a dopriala som si pár dňový relax. Navyše v krásnom prostredí, kde sa zišli milí, príjemní ľudia. Ešte aj tá strava bola bez chybičky. Slovom relax, hoci som sa dozvedala mnohé nové veci. Získala som super zážitky, snažím sa zvedomovať si občas dýchanie, ráno, pred spaním, aj keď nie vždy, ale občas aj vo výťahu (keď som tam sama). Pomaly sa "na dýchanie" hrám aj s vnučkou... A čerešnička na torte - dvojica lektorov. Nebudem Vás ospevovať, ale boli ste super - vďaka. Doobedné bloky s Tinou mi potvrdili moje tušenie, že aj keď sa narodíme s darom dýchania, nie je dýchanie ako dýchanie, a že mnohé zdravotné neduhy by ma nemuseli postretnúť, keby som "vedela" dýchať. Tinka, som rada, že som na Teba natrafila a želám si, aby také šťastie mali všetci, ktorí majú nejaký ten problém, s ktorým by si im vedela pomôcť. A čo by som odkázala tým, ktorí váhajú, či sa reštart pobytu zúčastniť? Ak chceš pre seba niečo urobiť, choď, daj si ten darček sám sebe.
Mária Munkováúčastníčka Reštart pobytu 05-2022
Žijem desiaty deň reality po REŠTART pobyte a dejú sa mi dobré veci. Včera večer som si zvedomila obrovskú zmenu: po 9 mesiacoch kašľa, takého toho, s ktorým sa zobúdzate aj zaspávate, takého ktorý vás oberá o energiu a okolie o nervy, takého, na ktorý vám pneumológ nedal žiadny objektívny nález, tak ten konečne odišiel. Dnes preto potrebujem poslať všetkým Vám z REŠTART-u, v ktorých som našla aj kúštik zo seba, aj odpovede na svoje otázky ešte aspoň jedno virtuálne objatie. Tina Penxová a Juraj Víg ďakujem za sprevádzanie a obrovský EMPOWERMENT. ❤️ A čo by som odkázala tým, ktorí váhajú? Príď nachádzať súvislosti ktoré ovplyvňujú to ako dýchaš, žiješ, existuješ. Cesta do seba je ten najlepší nápad a Tina s Jurom ťa na tejto ceste bezpečne, v dôvere odprevadia.
Jana Lowinskiúčastníčka Reštart pobytu 05-2022
Mňa bývalo počuť až do Šamorína, keď som kričala na deti. A teraz už len len tak do Kalinkova. A čím menej ma je počuť, tým viac ma chalani počúvajú. Po reštarte som začala každý deň aplikovať naučené dychové techniky. Najdôležitejšie bolo pre mňa na chvíľu vypnúť, venovať sa sebe, naučiť sa pracovať s dychom a načerpať silu. To sa aj podarilo. Dych je veľmi mocný nástroj a určite chcem pokračovať v stretnutiach s Tinkou. A môj odkaz pre tých, čo váhajú: Že to je príležitosť naučiť sa niečo nové o dýchaní a možno aj vyriešiť niečo, čo ho už dlhodobo trápi a nevie si s tým poradiť... že je to tiež príležitosť aspoň chvíľu nič nemusieť, čo je zvlášť v dnešnej neľahkej dobe naozaj výnimočné... a ešte, že vegetariánska strava v penzióne ma (ako všežravca) veľmi príjemne prekvapila 😉
Jméno Příjmení