Individuálny kurz pre malých dýchačov, ktorí dýchajú ústami

ZAVRI ÚSTA,

DÝCHAJ NOSOM

Vitajte na stránke o kurze dýchania pre deti!

zdrave-dychanie-deti-1

Chápeme, že "kurz dýchania pre deti" asi znie veľmi zvláštne. Nuž, áno! Dýchanie ešte stále berieme ako samozrejmosť. Opak je pravdou. Dýchanie je dôležitou súčasťou pre udržiavania optimálneho zdravia a pohody, aj u detí.

Preto sme vytvorili zábavný a interaktívny kurz, ktorý deti naučí o dýchaní a o tom, ako ho vykonávať správne, aby v každom nádychu načerpali dostatok energie a vo výdychu vedeli uvoľniť napätie.

Zároveň ich naučíme prečo je dôležité dýchať nosom, ako zvládať stres a úzkosť, či ako má byť uložený jazyk, aby sa nám lepšie dýchalo.

Náš 6-mesačný kurz zahŕňa celý rad zábavných a pútavých aktivít, ako sú interaktívne dychové cvičenia, dychové hry a dychové výzvy, ale tiež cvičenia myofunkčnej terapie, za pomoci ktorých zabezpečíme správne uloženie jazyka, posilnenie pier, správne uloženie čeľustí či sacie návyky. 

Naším cieľom je, aby sa deti učili o dýchaní zábavne a jednoducho, aby si mohli vytvoriť zdravé návyky na celý život. Veríme, že učením detí o výhodách dýchania im môžeme pomôcť znížiť stres, zlepšiť sústredenie a koncentráciu a podporiť lepšie fyzické a duševné zdravie.

Pre rodičov a učiteľov máme aj Pe(n)xeso zdravého dýchanie, ktoré vám pomôže naučiť deti o význame dýchania. V našej online akadémii postupne nájdete i ďalšie pomôcky nielen pre prácu s dychom.

S nadšením pomáhame deťom viesť zdravší a šťastnejší život a veríme, že dýchanie je dôležitou súčasťou tohto cieľa. Pridajte sa k našej misii učiť deti o význame dýchania. Nadýchnime sa života a dýchajme spolu lepšie!

PREČO JE DOLEŽITÉ NAUČIŤ DETI DOBRE DÝCHAŤ?

Veríme, že zdravé dýchanie je základom zdravého života. Správne dýchanie pomáha zvýšiť prívod kyslíka do tela, znížiť stres a úzkosť a zlepšiť celkovú fyzickú a duševnú pohodu.

Dýchanie nosom je prirodzený a zdravý spôsob dýchania. Dýchanie nosom pomáha filtrovať a ohrievať vzduch pred vstupom do pľúc, čo môže zlepšiť celkové zdravie dýchacieho systému. 

Zdravé dýchanie a dýchanie nosom napomáha deťom
v zdravom vývine.

Komu je kurz určený deťom:

 • vo veku od 3 rokov,
 • ktoré dýchajú ústami,
 • chrápajúcim alebo tým, ktoré škrípu zúbkami počas spánku,
 • s chronickým zápalom mandlí, astmou, alergiami alebo tým, ktoré prekonali inú chorobu dýchacích ciest,
 • so zhoršeným rečovým prejavom,
 • s úzkostnými stavmi a panickými atakmi,
 • s refluxom,
 • so zvýšenou kazivosťou zúbkov alebo zubným strojčekom,
 • so zníženú schopnosťou sústrediť sa alebo deťom s výbuchmi hnevu,
 • s oslabenou fyzickou alebo emočnou odolnosťou,
 • na odporúčanie čeľustného ortopéda, zubára alebo pediatra.

Ako kurz prebieha?

 • Priebeh kurzu
  Kurz je v trvaní 6 mesiacov, pričom v každom mesiaci nás čakajú 2 stretnutia.
 • Čaká nás 6 mesiacov spolupráce
  Počas približne 6-tich mesiacov spolupráce absolvujeme spoločne 12 online alebo osobných stretnutí (v závislosti od veku dieťaťa). Odporúčaná intenzita stretnutí je 1-krát / 14-21 dní
 • Stretnutia prebiehajú osobne i online
  U detí mladších ako 8 rokov, odporúčame absolvovať výhradne osobné stretnutia.
 • Priebeh stretnutia
  Na úvod stretnutia bude vždy priestor na zdieľanie úspechov a neúspechov počas každodenného trénovania. Povieme si ako ste sa v práci so zadanými cvičeniami posunuli, čo sa zlepšilo, čo je potrebné ešte doladiť. Následne sa naučíme nové cvičenia a doladíme každodennú prácu s cvičeniami.
 • Cvičí celá rodina
  Tam, kde chceme, aby spolupracovalo dieťa, je potrebné, aby spolu-pracoval, rodič. Počas stretnutí vykonávajú dieťa aj rodič rovnaké úkony. Rovnaká spolupráca je doporučená v domácom prostredí.
 • Potrebná je vstupná konzultácia
  Pred začiatkom samotného kurzu, je potrebné vstupné alebo úvodné stretnutie, kde spoločne rozanalyzujeme potreby a zdravotný dotazník dieťaťa.

Zlepšite schopnosť vášho dieťaťa dýchať a žiť zdravšie

deti dýchanie

"Kurz dýchania pre deti predstavuje holistický prístup k dýchaniu, ktorý ti pomôže naučiť tvoje dieťa dýchať nosom a skvalitniť jeho život i celkové zdravie.

A vôbec nepochybujem o tom, že tým pomôžeš aj sebe.

Tento kurz dýchania má obrovský úspech u našich absolventov. K dnešnému dňu viac ako 80 % detí, ktoré sa ho zúčastnili (alebo aktuálne sú účastníkmi kurzu) je schopné precvičovať techniky dýchania a ostatné cvičenia samostatne, dýcha nosom a lepšie zvláda fyzickú i emočnú záťaž.", Tina Penxová

Počas kurzu sa venujeme 5 základným oblastiam

Správny dychový vzorec

Dýchanie nosom, bránicou a posilnenie vitality pľúc.

Správne držanie tela

Posilnenie stredu tela a tréning správneho držania tela.

Správne uloženie jazyka

Posilnenie svalu jazyka a jeho správne uloženie v dutine ústnej.

Myofunkčná terapia

Posilnenie myofunkčných svalov - pery, čeľusť, prehĺtanie.

Zvládanie emócii v každodennosti

Posilnenie schopnosti zvládnuť úzkosť či hnev.

Okrem aktívnych stretnutí získaš aj:

Prístup do online akadémie

Vstupom do kurzu získaš aj prístup do online Akadémie Nadýchni sa života, členskej sekcie zameranej na budovanie a posilnenie zdravia.

Online knižnicu naučeného

Cvičenia, ktoré sa spoločne naučíme, získaš aj vo forme videí. Pre všetkých absolventov kurzu Zavri ústa, dýchaj nosom, pripravujeme online knižnicu naučeného.

Hračky dýchačky tréningové pomôcky

Súčasťou kurzu sú aj základné pomôcky pre tréning zdravého dýchania, tzv. hračky dýchačky, pomocou ktorých môžeš cvičenie trénovať kdekoľvek a kedykoľvek.

A na záver zopár doporučení
na jednoduché cvičenia 

 1. Povzbudzuj svoje dieťa, aby dýchalo nosom počas bežných činností, ako je hranie, čítanie alebo sledovanie televízie. Nenúť ho do dýchania nosom a prestaň s neustálym upomínaním! Skús nájsť hravý spôsob ako dieťa príjmeš k dýchaniu nosom. Napr. spoločne si vymyslite tajné heslo pre dýchanie nosom...
 2. Nauč dieťa zhlboka sa nadýchnuť nosom, niekoľko sekúnd zadržať a potom pomaly vydýchnuť ústami cez zošpúlené pery. Spoločne sa pokúste jemne roztancovať plameň sviečky.
 3. Povzbudzuj dieťa, aby si robilo prestávky a zhlboka dýchalo nosom, keď sa cíti vystresované alebo preťažené. Výdych môžete zabezpečiť cez zošpúlené pery. Vydychujte jemne a pomaličky.
 4. Jedine nosom dokážeme rozoznať vône. Voňajte spolu všetko, čo sa dá - nedeľný obed, zubnú pastu, koreniny, kvietky, esenciálne oleje, vypraté prádlo,... Takýmito hrami povzbudzuješ k činnosti aj mozog a posilňuješ čuch.

Pamätaj, že dýchacie cvičenia môžu byť pre deti užitočným nástrojom, ale nemali by nahrádzať lekársku liečbu dýchacích ťažkostí. Ak má vaše dieťa akékoľvek problémy s dýchaním, je dôležité poradiť sa s lekárom.

SLOVAMI KLIENTOV

"Volám sa Veronika a mám 12 rokov. Tesne pred koncom minulého školského roka ma prekvapil nepríjemný stav, pri ktorom som nevedela dýchať, celá som sa triasla, bolo mi na odpadnutie... Nechápala som, čo sa so mnou deje, ale neskôr som sa dozvedela, že som zažila (ako to lekári nazývajú) „panický atak“.
Celé leto som sa bála, že sa tento strašiak opäť objaví. Našťastie ma mamina zobrala k pani Tinke, ktorá mi vysvetlila, že pľúca sú jediným vnútorným orgánom, ktorý vieme vedome ovládať spôsobom, akým dýchame.  Počas viacerých stretnutí ma naučila, ako dýchať tak, aby som prekonala strach.  Ovládaním dýchania mi pani Tinka dala do ruky zbraň. Zbraň proti zlým myšlienkam, proti nepohode. Naučila ma prostredníctvom pľúc a dýchania „oklamať“ moju myseľ a navodiť si pocit pohody. Ďakujem veľmi pekne pani Tinke za jej milý prístup. Musím tiež prezradiť, že ma veľmi povzbudzovala a keď sa mi podarilo dosiahnuť malé víťazstvá, vždy ma odmenila malým darčekomJ. Veľká vďaka."

"Náš príbeh začal úplne nečakane a to v dentálnej klinike Andel Hlohovec, kam sme išli s Nickom na odporúčanie svojho zubára, prekonzultovať možnosti nasadenia zubného strojčeka, avšak pri kontrole chrupu sme dostali informáciu, že máme dosť veľký problém , pretože Nick dýcha ústami, čo som teda vedela najmä v noci, ale nezamýšlala som sa, aké následky to môže spôsobiť, tzn. pán doktor nám dal kontakt na Vás a začal sa nám otvárať obzor, ako dýchanie nie je len o dychu, ale o celkovom zdraví a vitalite nielen v bežnom živote, ale aj v športe.

Ani neviete aká som rada, že sme sa spoznali a sprevádzali ste nás spolu s Nickom krok za krokom na prestavení dýchania ústami na dýchanie nosom. Pamätám si na to zdesenie v tvári Nicka, keď ste mu povedali, ze sa mu budú lepiť ústa na noc. Po prvej terapii u vás sa podarilo Nickovi ústa zalepiť na noc a to trvá až doteraz, okrem iných techník, ktoré ste zábavnou a nevtieravou formou Nicka naučila ich opakuje doteraz, dokonca dnes u zubára bol vidieť progres v ústnej dutine a zatiaľ nepotrebuje strojček huraaaa. Nakoniec by som už len jedno veľké ďakujem Tina a vrelo odporúčam každému."

Ešte stále váhaš, či je zdravé dýchanie tou správnou cestou
k lepšiemu zdraviu tvojich detí?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vypočuj si rozhovor na tému: 
"Zlé dýchanie u detí môže mať vplyv aj na nesprávny vývin čeľuste a zubov."

V tomto rozhovore ti spolu s MUDr. Ingrid Rehorovská povieme o rozdieloch medzi dýchaním nosom a ústami, o čeľustnej ortopédii, myofunkčnej terapii a aký veľký vplyv môže mať nesprávny dych na vývin čeľuste a zubov.

Spoznaj svoju trénerku zdravého dýchania Tinu Penxovú

Mojim cieľom je pomôcť deťom naučiť sa správne dýchať a žiť čo najlepšie. 

Dýchanie je základným nástrojom a potrebou pre správny vývin každej živej bytosti, obzvlášť dôležité je to v prípade našich detí. Nezaslúžia si trpieť len preto, že je doba extrémne rýchla a ponúka nespočetne veľa podnetov.

Naučme ich spoločne aké dôležité je vedieť zastaviť sa a uvoľniť akékoľvek napätie a stres. Pomôžme im objaviť nástroje budúcnosti!

Tina_office_biela_S

Toto je posledný krok, ktorý je potrebné vykonať, aby si sa naučil/a zdravo dýchať.
Zadaj svoje platobné údaje a potvrď platbu. Faktúra alebo doklad o úhrade Ti zašlem mailom.
Skontroluj si, prosím, aj priečinky spam / reklama / hromadná pošta.
Po pripísaní úhrady Ťa budem (najneskôr do 48 hodín) kontaktovať

s cieľom dohodnúť si vhodný termín stretnutia. 

Objednávkový formulár s povinnosťou platby