Buď zdravý a prosperuj v živote i v škole

Rozdýchajme spolu školu!

ZDRAVIE NAŠICH DETÍ BY MALO BYŤ NA PRVOM MIESTE!

Prevencia chorôb je dôležitou súčasťou udržiavania si celkového dobrého zdravia nás i našich detí. Mnohé preventívne stratégie sú jednoduché, bezpečné a účinné a tým nám umožňujú chrániť sa pred rôznymi potenciálne závažnými ochoreniami kdekoľvek a kedykoľvek.

Spôsob a funkčnosť nášho dýchania výrazne ovplyvňuje naše celkové zdravie, pomáha nám posilňovať imunitu i mentálnu odolnosť.
Naučme deti a mládež zdravo dýchať, podporme ich vývoj i dlhovekosť!

Doba je rýchla a plná zmien.
Výrazne vplýva aj na zdravie detí a mládeže. Stretávate sa s týmto u detí?

Stres a úzkosti?

Máte v škole demotivovaných a frustrovaných žiakov? Pasujete sa s nervozitou či hnevom detí?

Vyčerpanie a únava?

Vnímate deti ako preťažené, unavené či neschopné zvládnuť výraznejšie fyzické aktivity?

Zdravotné problémy?

Sú vaši žiaci často chorí či vyčerpaní? Trápia ich obezita, alergie či bolesti chrbta?

Zameňme zlozvyky za dobrozvyky

"Zdravé dýchanie je základný nástroj prevencie zdravia v 21. storočí.", Tina Penxová

Zavedenie zdravého dýchania a prevencie zdravia s cieľom predchádzať chronickým ochoreniam je jednoduchšie a účinnejšie v detstve a dospievaní ako v dospelosti.
A môže to byť omnoho jednoduchšie ako sa na prvý pohľad zdá! Je dôležité vedieť ako na to, mať správne a funkčné nástroje, a v neposlednom rade mať disciplínu v pravidelnom využívaní získaných nástrojov.

Samozrejme v podpore zdravia je dôležitá spolupráca s pedagógmi i rodičmi, zdravotníckymi systémami a celou spoločnosťou. Je vašim cieľom udržať deti zdravé? Naučme ich ako zameniť zlozvyky za dobrozvyky - spoločne, jednoducho a rýchlo. Rozdýchajme spolu vašu školu!

Získajte nástroje pre

zdravé dýchanie

zdravé telo

pokojnú myseľ

Chvíľka sústredenia sa na dýchanie vám pomôže zvládnuť stres, lepšie počúvať a zmierniť napätie v triede. Práca učiteľov je náročná. Žiaci potrebujú na dosiahnutie učebných výsledkov mnoho zručností vrátane tvorivosti a inovácie, empatie a trpezlivosti. Získajte nástroje pre seba i svojich žiakov.

STE PRIPRAVENÝ ZAČAŤ A SPOLUTVORIŤ
ZDRAVIE DETÍ A MLÁDEŽE VO VAŠEJ ŠKOLE?

Program Rozdýchajme spolu školu

6 špecializovaných školení a prednášok

Čo je to zdravie a ako na neho vplýva zdravé dýchanie

Interaktívna prednáška o tom ako sa starať o svoje emocionálne a fyzické ja. Povieme si o prevencii zdravia a o tom ako jednoducho môžeme posilniť zdravie doma i v škole.

Zavri ústa, dýchaj nosom

Odnaučíme sa nezdravé návyky dýchania ústami.

Spoznaj reč dychu

Naučíme sa vonkajšie prejavy najväčšieho učiteľa a priateľa - dychu a to ako môžu byť nápomocné v prevencii a posilnení zdravia.

Rozdýchaj to

Naučíme sa pracovať s emóciami - rozdýchať hnev, frustráciu, strach i úzkosť.

Naštartuj či reštartuj sa

Odhalíme si kľúč k zvýšeniu životnej energie za pomoci dychu.

Nadýchni sa a vystri sa

Naučíte sa ako dýchanie ovplyvňuje zdravé držanie tela a jednoduché cvičenia pre posilnenie chrbtových svalov a správneho držania tela.

Workshopy a prednášky sú odporúčané pre učiteľov, školských pracovníkov či pracovníkov s mládežou. Získajte nástroje pre každodennú podporu prevencie zdravia v procese vyučovania. Workshopy sú interaktívne a prispôsobené veku žiakov, s ktorými pracujete. Workshopy a prednášky je možné absolvovať aj s menšími skupinami žiakov. V prípade záujmu o organizovanie vzdelávacej aktivity pre žiakov či pedagógov, prosím, vyplňte dotazník. Ďakujeme.

Zdravé dieťa


Zdravá spoločnosť

SLOVAMI KLIENTOV

"Volám sa Veronika a mám 12 rokov. Tesne pred koncom minulého školského roka ma prekvapil nepríjemný stav, pri ktorom som nevedela dýchať, celá som sa triasla, bolo mi na odpadnutie... Nechápala som, čo sa so mnou deje, ale neskôr som sa dozvedela, že som zažila (ako to lekári nazývajú) „panický atak“.
Celé leto som sa bála, že sa tento strašiak opäť objaví. Našťastie ma mamina zobrala k pani Tinke, ktorá mi vysvetlila, že pľúca sú jediným vnútorným orgánom, ktorý vieme vedome ovládať spôsobom, akým dýchame.  Počas viacerých stretnutí ma naučila, ako dýchať tak, aby som prekonala strach.  Ovládaním dýchania mi pani Tinka dala do ruky zbraň. Zbraň proti zlým myšlienkam, proti nepohode. Naučila ma prostredníctvom pľúc a dýchania „oklamať“ moju myseľ a navodiť si pocit pohody. Ďakujem veľmi pekne pani Tinke za jej milý prístup. Musím tiež prezradiť, že ma veľmi povzbudzovala a keď sa mi podarilo dosiahnuť malé víťazstvá, vždy ma odmenila malým darčekomJ. Veľká vďaka."

juraj-vig-konstelacia-2022-cut
Pre nás je dôležitá odbornosť aj hravosť. A to Tina priniesla do nášho tímu aj do workshopov, ktoré sme spolu organizovali. Jednoduché a praktické techniky, tipy a triky zdravého dýchania a vedomej práce s telom sme dokázali okamžite využiť v našom každodennom živote.
Mgr. Juraj VígTréner a facilitátor v spoločnosti Otvorená hra // www.otvorenahra.sk
Tinka je plná nadšenia a človečiny, čo prenáša aj do svojich programov. Spočiatku som bola nadšeným absolventom jej programov. Aj preto som ju neskôr oslovila k spolupráci, ako lektora našich firemných klientov. Jej programy sú inovatívne, zážitkové. Získate inšpirácie a praktické tipy, odnesiete si upokojenie a zároveň nabudenie do pracovného či osobného života.
Marie JúdováLektor, kouč, konzultant a zakladateľ spoločnosti unit QQ // www.unitQQ.sk
martin-cajko
S Tinou sme pre nášho klienta vytvorili workshop, kde sme prepájali prácu s dychom a telom s prácou s mindsetom a poznatkami, ako pracovať so stresom. Výsledkom je komplexný pohľad na tému práce so stresom, v ktorom si vie účastník nájsť to, čo bude fungovať v jeho živote.
Mgr. Martin ČajkoTréner a spoluzakladateľ spoločnosti Otvorená Hra

STE PRIPRAVENÝ ZAČAŤ A SPOLUTVORIŤ
ZDRAVIE DETÍ A MLÁDEŽE VO VAŠEJ ŠKOLE?

Odnaučte sa nezdravé návyky
a uvoľnite skutočný potenciál seba i žiakov.

Tina_portret_V

"Každý si zaslúži naučiť sa nástroje,
vďaka ktorým sa bude cítiť bezpečne, pokojne a zdravšie.

Nástroje, ktoré vytvárajú priestor
pre vzájomné prijatie, komunikáciu a spoluprácu."

Tina Penxová

Spoznajte svoju wellness koučku

Tina Penxová je jednou z popredných slovenských odborníčok na vnútornú rovnováhu, zvládanie stresu a tréning odolnosti za pomoci vedomej práce s dychom.

"Mám za sebou niekoľkoročné skúsenosti ako trénerka zdravého dýchania, lektorka zdravého držania tela, jogy a mindfulness, ktoré spájam do vedecky podložených praktických riešení, ktoré vás vyzbroja nástrojmi do každodennosti. Pracujem s deťmi i dospelými.

Najväčším civilizačným ochorením dnešnej doby je nesprávne dýchanie. Dýchame extrémne zle. Smutné je, že sa to dotýka aj našich najmenších. Mnoho detí dýcha ústami alebo dýcha veľmi plytko. Je nevyhnutné, aby sme naše deti, čo najskôr oboznámili so základnými princípmi zdravého dýchania a naučili ich hry s dychom.

Vďaka desaťročiam skúseností som pomohla 100-kám v reštarte zdravého dýchania a vnútornej rovnováhy v časoch neistoty a zmien."