Dovoľ si odhaliť čaro dychu!

„KEĎ SPOZNÁŠ ČARO DYCHU, SPOZNÁŠ ČARO ŽIVOTA!“, Tina Penxová
Esencia dychu je zázrak, čaro života! A to nielen preto, že s nádychom na tento svet prichádzame a s výdychom odchádzame. Ani preto, že dych nás sprevádza celým životom. Dych je život!

Ak si dovolíš spojiť sa so svojim dychom, spoznať ho, odhaliť jeho odtiene v každodennosti, spoznáš svoj život z rôznych uhlov, spoznáš seba. Odhalíš mnoho nového o sebe i o svete. Stačí len chcieť, dovoliť si a začať sa hrať s dychom!

V niektorých formách meditácie pozorujeme svoj dych a relaxujeme telo. V iných sedíme v tichu a pozorujeme svoje myšlienky.
 
Byť však v povedomí samého seba ako žijúcej bytosti, prostredníctvom dychu, je ako mať ďalšie oči. Oči, ktoré vnímajú môj život zvnútra i zvonku súčasne. V dychu sa odráža všetko.

Chápem, že zmyslom života je prežívať a prejavovať kvality, ktorými som. Vďaka priateľstvu s dychom, celý svet prichádza naspäť do bodu, kto som a čo tu mám robiť. Moje myslenie sa obracia do vnútra, preč od konania, k tomu jednému kto koná. Ja duša hýbem týmto telom v súlade so svojou vôľou, na vlne môjho dychu. Keď je moja vôľa vedená mojimi najvyššími kvalitami, ktoré sú odhalené vlnou ľahkého nádychu a výdychu, môj život je plný a bohatý.

Často dostávam otázku: „Je zvláštne, že sa učíme znovu dýchať, či nie?“

Áno, je. No v skutočnosti sa nepotrebujeme učiť dýchať, potrebujeme sa naučiť žiť. Ak by sme dokázali žiť v súlade so svojimi potrebami, v súlade s potrebami svojho tela, mysle i duše, žili by sme na vlne ľahkého dychu, na vlne zdravého dýchania.

V súčasnosti sa to mnohým z nás nedarí a tak je naše dýchanie nesprávne – plytké a rýchle. Tým, že sa naučíme dýchať a objavovať čaro dychu, vraciame sa späť k sebe, k svojim potrebám, k spoznávaniu potrieb svojho tela a duše – k životu na vlne ľahkého dychu.

To ako vnímať rôzne odtiene svojho dychu sa môžeš naučiť na našich workskopoch i v online kurze Dýchaj pre úspech.

Dovoľ si odhaliť čaro dychu. Tí, ktorí tak urobili, ľutujú len jedno – že sa s dychom nespriatelili skôr. Ver mi, viac ho nebudeš považovať za samozrejmosť! Teším sa na naše stretnutie v online, či offline svete.

S láskou,

Tina

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov