Maj odvahu vykročiť

odvaha-deepen

„Našťastie, zatiaľ čo sa svet rozpadá, naša znalosť toho, čo je možné narastá a spolu s týmto rastie naša odvaha a naša ochota konať.“ ~ Charles Eisenstein

Riešenia začneme vidieť až keď naberieme odvahu vykročiť vpred a čeliť realite. Keď príjmem realitu za svoju, za súčasť mňa a môjho života, dokážem jej čeliť a som schopná nájsť riešenie. Stačí, ak si dovolím stíšiť sa, ukryť sa pod povrch hluku a nepokoja terajších časov, započúvať sa do tlkotu svojho srdca, do tlkotu srdca ľudskosti, ktorý je stále silnejší a silnejší.

Najsilnejšou formou ľudskosti je čestnosť. Najsilnejšou formou čestnosti je schopnosť byť úprimná sama k sebe, aj keď práve to je najťažšie a vyžaduje si to obrovský kus odvahy, rozhodnosti a lásky. Ale práve odvaha mi dáva silu pozrieť sa na miesta v mojom živote, ktorým sa vyhýbam. Rozhodnosť udrží moju pozornosť, dáva mi schopnosť nepozerať sa inam. A láska, láska mi pomáha zjemniť pohľad na seba – od seba zvyknem mať vždy najviac očakávaní, byť na seba omnoho tvrdšia ako na iných.

Kedy nedokážem vykročiť?

Keď mám strach – strach čeliť svojim slabostiam, strach priznať si ich, strach z neprijatia, strach z nepozornosti iných, strach zo samoty, atď.. Strach mi bráni byť čestnou sama k sebe, ale rovnako tak mi bráni vidieť moju úžasnú pravdivú silu, moje schopnosti. Práve čestnosť a úprimnosť k sebe mi umožňuje vidieť a akceptovať moje výnimočné schopnosti, moju špeciálnosť, tak ako aj moje slabosti s uznaním a súcitom.

A to mi pomáha zjemniť môj postoj k sebe samej a moja schopnosť pozerať sa na druhých s láskou silnie.

Rozumné duše vedia, že zlaté srdce preváži nad rozumom a svalmi pri budovaní kvalitného života. Charakter je cnosť v akcii.

Kvalita môjho charakteru ako osoby je budovaná na základe cností, t.j. pozitívnych kvalít duše. Každá kvalita je jedinečná a iná – odhodlanosť, milota, odvaha, jemnosť, vytrvalosť,…

Všetky cnosti vyvierajú z jedného zdroja tej istej pozitívnej energie – z mojej duše. Keď je moje správanie riadené cnosťami, moje motívy sú čisté a prinášajú úžitok nielen mne, ale všetkým navôkol.

Som si vedomá tichého rastu, ktorý prežívam medzi hlukom starých ideí a zvykov, ktoré sa rozpadávajú … dovoľujem si s odvahou vykročiť vpred.

Afirmácia:
„Prijímam odvahu za moju spoločníčku v každej úlohe. Rozhodujem sa byť úspešnou. Odvaha mi dodáva povzbudenie pokračovať. Odvaha ma šetrí od zastrašovania. Odvaha je spoločníčkou, ktorá mi pomáha zbaviť sa strachu a dáva mi schopnosť tvoriť nové spôsoby bytia a konania. S odvahou pokračujem v dosahovaní úspechov.“

Nech sú naše dni naplnené odvahou vnímať ticho v nás, odvahou vykročiť vpred, odvahou zanechať staré, odvahou odpustiť, či prijať, odvahou milovať a byť milovaný, ODVAHOU ŽIŤ, KONAŤ A BYŤ!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov