Cenou za slobodu je vždy zodpovednosť

zdrave-dychanie-zodpovednosť

…sloboda znamená byť bez zodpovednosti…
Je to naopak!
Byť slobodným znamená zobrať plnú zodpovednosť za každú myšlienku, slovo a skutok, ktorý spravím, dávajúc si pozor, aby boli tej najvyššej kvality.

Pretože iba keď sú tej najvyššej kvality, oslobodzujem samého seba od pút, dlžôb a ťažoby, ktorá ma drží dolu.
Dnes by som chcela zobrať plnú zodpovednosť za svoju vlastnú duchovnú slobodu.

Je niečo, čo môžeš urobiť pre mier vo svete … a to je urobiť samého seba mierumilovným, láskavým a čistým.

Prvý krok, ktorý je potrebné urobiť, je prejaviť skutočný záujem v skúmaní svojej duše – prísť v prvom rade na to, čo ťa robí nepokojným. Tým, že svoju myseľ pootočíš do vlastného vnútra, vynorí sa množstvo emócií každodenného života, hlboký, neporušený bazén duchovného blaha. Túto časť svojho vnútra potrebuješ preskúmať, nie len pochopiť, ale zažiť, znova a znova. Je to veľmi uspokojivá skúsenosť. Taká, ktorá osvieži dušu a naplní ju pokojom.

Z tohto bodu, je potom ľahké rozpoznať tie myšlienky a pocity, ktoré spôsobujú samodeštrukciu. Sila sebarealizácie spôsobí zázraky v transformovaní deštruktívnych mentálnych vzorcov. Prestaneš obviňovať iných zo svojho nepokoja a začneš pracovať na kultivovaní svojej pravdy.

Mier sa skladá z viacerých častí: láska, trpezlivosť, múdrosť. Nemal by si sa uspokojiť len s trochou tohto, ale naplniť sa úplne. Keď budeš pracovať na tom, aby si toto dával do vzťahov s inými, tvoja skutočná podstata sa stane mierumilovnou. A to bude prínosom nielen pre teba, ale aj pre všetkých v tvojom okolí. Takýmto spôsobom sa staneš pomocníkom v transformácii sveta. Nestačí však len byť mierumilovným. Je potrebné podeliť sa o tieto vlny mierumilovnosti a vytvárať priestor pokoja prostredníctvom myšlienok, slov a vzťahov s inými.

Náš svet je mierumilovný. Len keď prijmeš za svoju pôvodnú vieru mier a pokoj, môžeš veriť tomu, že do tohto sveta prinesieš mier.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov