10 krokov k pokojnej mysli a duchovnej disciplíne

10-krokov

Niekedy stačí urobiť veľmi málo, na to, aby sme získali mnoho.

Presne o tom je mojich desať krokov k pokojnej mysli a duchovnej disciplíne. Pomohli pred rokmi a teraz sa ku mne opäť vrátili…
Ako to myslím, že sa vrátili?

Jednoducho…robila som jarné upratovanie v mojich zápiskoch a papierovačkách.

Medzi nimi som objavila svoju pomôcku spred dvoch rokov. Prišla včas, pretože aj v mojom živote je potrebné niektoré z týchto krokov znova obnoviť.  Možno pomôžu na ceste aj niekomu z vás…

Verím, že áno 🙂 Skús vnímať tieto moje slová len ako motiváciu. Pretože každý z nás je jedinečná bytosť a preto aj naše kroky k cieľu sú jedinečné!

Prajem ti šťastie a lásku na ceste k sebe, k naplnenému a šťastnému životu.

((Tina))

1. PRAVIDELNÁ MODLITBA – ráno i večer sa ponorím do modlitby. Poďakujem Bohu, Otcovi a svojmu Vyššiemu JA za tento deň, poprosím o posilnenie mojej viery a vedenie.

Otec, chcem byť jedno s Tebou. Milujem Ťa Bože, náš Otec a rovnako tak milujem seba. Som tvoja dcéra stvorená na tvoj obraz. Keď nemilujem seba akoby som nemilovala Teba. Ak si myslím, že môžem milovať Otca, bez toho, aby som úprimne ctila a milovala seba i všetkých a všetko navôkol, klamem samú seba. Je to pokrytecká láska. Je to podvod voči mne samotnej.

2. PRAVIDELNÁ MEDITÁCIA – v pohybe, v tichu, s hudbou, v tanci, dýchaním, …

Využívam akýkoľvek spôsob meditácie, ktorý mi v daný moment vyhovuje – pravidelne čistím, uvoľňujem a uzdravujem svoju myseľ.

3. HOVORÍM „nie“ VŽDY KEĎ TO TAK CÍTIM

Modlitba vyrovnanosti mi pomôže k správnemu rozhodnutiu. Nikdy nie je nutné, aby som odpovedala hneď. Dôležité je byť v súlade s odpoveďou. Nie je správne cítiť jedno a hovoriť iné.

Modlitba vyrovnanosti:
„Bože, daj mi vyrovnanosť, aby som prijala veci, ktoré nemôžem zmeniť,
odvahu zmeniť veci, ktoré zmeniť môžem
a múdrosť, aby som ich od seba rozpoznala.“

4. SEBAÚCTA – vďačnosť a láska k sebe ako k dcére Otca, Boha, ktorý mi dal život, túto skúsenosť i telo, v ktorom to môžem zažívať, všetky vedomosti i skúsenosti.

Uvedomujem si, čo do svojho tela dávam, čo konzumujem. Jedlo konzumujem s láskou a vďačnosťou. Starám sa o svoje telo i ducha najlepšie ako viem.

5. VĎAČNOSŤ A LÁSKA –ĎAKUJEM ZA TO, ŽE SOM

Vo svojom živote pestujem vďačnosť za všetko, čo práve v tejto chvíli mám a lásku ku všetkému a všetkým, tiež k Bohu a Matke Zem a cez nich i k sebe.

6.  VYŠŠIE JA – komunikujem so svojim Vyšším JA, so svojou múdrou a čistou dušou

Vždy, keď sa neviem rozhodnúť alebo potrebujem poradiť, stiahnem sa do ticha a požiadam o pomoc svoje Vyššie JA, svoju múdru a čistú dušu, Boha.

7.  TVORÍM – píšem, zdieľam, tvorím čokoľvek čo ma napĺňa radosťou a šťastím

Každý deň venujem aspoň 1 hodinku môjmu Kreatívcovi. Je to časť mojej duše, ktorá rada tvorí a sníva o tom, čo by mohla vytvoriť. Každý deň jej venujem priestor a zapíšem si všetko, čo vytvorí. Niekedy sa k týmto poznámkam vrátim až po rokoch (ako teraz), inokedy vďaka Kreatívcovi (môjmu vnútornému dieťaťu) vytvorím novú službu pre vás alebo si doprajem čas pre seba.

8.  ŽIJEM V PRÍTOMNOSTI – prežívam a pripomínam si život v prítomnosti, tak často ako sa len dá

Všetku moju minulosť odovzdávam Otcovi a svoju budúcnosť nechávam v jeho rukách. Kráčam svojim životom v prítomnosti. Tu a teraz robím všetko najlepšie ako viem.

„Prestaň sa snažiť riešiť veci skôr ako príde ich čas. Zmier sa s obmedzeniami žitia zo dňa na deň. Keď niečo upúta tvoju pozornosť, opýtaj sa Ma, či to patrí alebo nepatrí k tvojmu dnešnému programu. Keď sa budeš riadiť týmto návykom, nastane v tvojom živote krásna jednoduchosť: všetko má svoj čas a každé počínanie má svoju chvíľu. Život v Mojej blízkosti nie je komplikovaný ani bez ladu a skladu. Keď sa sústredíš na Moju prítomnosť, mnoho vecí, ktoré ťa kedysi trápili, stratí nad tebou svoju moc. A keď je svet okolo teba chaotický a plný zmätku, spomeň si, že Ja som premohol svet. To Som ti povedal na to, aby si mala vo Mne Pokoj.“ (Kazateľ 3:1; Ján 16:33)

9.  ŠŤASTIE – napĺňam svoj život spokojnosťou a šťastím

Rozhodla som sa žiť ako jedno s Tebou Otec. Byť šťastná. Robím veci, ktoré ma napĺňajú šťastím a robia šťastnými ľudí okolo mňa aj Teba Bože. Pracujem na tom, aby som so svojho života odstránila všetko, čo mi bráni v naplnenom a šťastnom živote, v živote v ľahkosti, radosti a jednoduchosti.

10.  TIETO KROKY SI PRIPOMÍNAM A NAPĹŇAM KAŽDÝ DEŇ

Viac o tom ako si udržať zdravú myseľ sa dočítate v našej ponukerubrike blogu Zdravá myseľ.

Komentáre
 1. Jarmila píše:

  Dobrý deň.

  Je mi 58, po 7 rokoch pauzy sa astma vrátila.
  Trpela som ňou od útleho detstva, vtedy ešte inhalatory liekov neboli. Dvojtýždňové spasticke bronchitídy spojené s obštrukčnymi zapalmi prichádzali často. Nedalo sa ani spať, ani žiť, len som prežívala.
  Keď som mala 10 r., primár detského oddelenia oznámil mojej mame, že zomriem, pretože lieky pre mňa neexistujú.

  Smrť ma nestrašila, strašil ma život. S prekvapením čítam tu, že aj vy ste prešli astmatickou skúsenosťou.

  Rada by som pricestovala k Vám, ak je tá možnosť. Snáď aj na osobnú konzultáciu?

  Jarmila Semanová

  • Martina Penxová píše:

   Krásny deň Vám prajem pani Jarmila. V prvom rade, prijmite moje ospravedlnenie za oneskorenú odpoveď. Zároveň sa Vám chcem poďakovať za zdieľanie Vášho príbehu a za Vašu dôveru. Konzultáciu môžeme absolvovať online / osobne. Na úvod Vás poprosím vyplniť Test dýchania. Po jeho vyplnení budete presmerovaná na stránku rezervačného formulára, kde si môžete zarezervovať čas na konzultáciu, ktorú si následne telefonicky dohodneme. Prípadne ma môžete kontaktovať telefonicky na 0907 512301 alebo emailom na info@zdravedychanie.sk. Teším sa na našu spoluprácu. S pozdravom a prianím príjemných dní, Tina Penxová

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov