Zlé dýchanie u detí môže mať vplyv aj na nesprávny vývin čeľuste a zubov

Fitshaker #78

MuDr. Inga Rehorovská a Tina Penxová:
„Zlé dýchanie u detí môže mať vplyv aj na nesprávny vývin čeľuste a zubov„!”

Ďakujeme Adriane Špronglovej a Fitshaker za priestor otvoriť túto tému v podcastoch. Je extrémne dôležité hovoriť o téme zdravého dýchania a to nielen v súvislosti s chorobami, ale hlavne s prevenciou pred nimi. Pretože téma nesprávneho dychového vzorca sa čoraz častejšie objavuje aj u našich najmenších.

Viac o tom v našom rozhovore s pedostomatologičkou MUDr. Ingou Rehorovskou pre Fitshaker:

Dych je absolútny základ nášho života. Mnohí si to však uvedomíme až vtedy, keď sa nemôžeme nadýchnuť – z akýchkoľvek dôvodov.

V poslednom čase sa čoraz viac stretávame s problematikou „zlého dýchania“ u detí. Pokiaľ nie je u dieťaťa diagnostikovaná choroba obmedzujúca dýchanie, mnohokrát je to o zlozvykoch alebo psychosomatického pôvodu, tzn. preberanie emócií, strachov, starostí od rodičov. Dieťa je veľmi citlivá bytosť a obrovská „špongia“, ktorá nasáva informácie, pocity, emócie, zážitky, čokoľvek okolo neho šuchne. Často v neprospech seba.

Preto je dobré už v útlom detstve vnímať, ako dýcha. V rozhovore vám odborníčka na zdravé dýchanie Tina Penxová a MUDr. Inga Rehorovská prezradia, prečo by sme mali vnímať, ako naše deti dýchajú, a akým spôsobom, dychovými cvičeniami a hrami ich môžeme k správnemu dýchaniu viesť. Dozviete sa viac aj o rozdieloch medzi dýchaním nosom a ústami, o čeľustnej ortopédii, myofunkčnej terapii a aký veľký vplyv môže mať nesprávny dych na vývin čeľuste a zubov.

Rozhovor si môžeš vypočuť aj tu:

Prajeme Ti príjemné počúvanie a tešíme sa na Tvoju spätnú väzbu. Daj nám vedieť ako sa Ti rozhovor páčil. 

Chceš sa naučiť hry s dychom a hlasom? Daj nám o tom vedieť.
Individuálnu konzultáciu a Terapiu dychom si môžeš dohodnúť TU a naživo sa môžeme stretnúť napríklad aj v ORADENT-e, kde si vieš dohodnúť poradenstvo aj s MUDr. Ingrid Rehorovskou.

Tina ((DeepEn))

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentáru. Zásady spracovania osobných údajov